Верховна Рада підтримала законопроєкт про приведення військових звань ЗС України до стандартів НАТО20 Грудня 2019р.

Вчора, 19 грудня, Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт № 2247 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців», яким передбачається узгодити нинішню систему військових звань Збройних Сил України зі стандартами НАТО.

Законопроєктом пропонується внести зміни і доповнення до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, Стройового статуту Збройних Сил України, Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України та Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо встановлення нових військових звань вищого офіцерського складу відповідно до військових звань, прийнятих у провідних державах-членах НАТО.

Проєктом, зокрема передбачається запровадити звання «бригадний генерал», «командор-адмірал», замість звання «генерал-полковник» — звання «генерал», а звання «генерал армії України» скасувати.

Проект Закону зареєстровано за № 2247.