Кафедра військової підготовки ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» готується до проведення комплексних практичних занять з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки в умовах карантину22 Червня 2020р.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів” на кафедрі військової підготовки ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» (далі КВП КНЕУ) прийнято рішення, з громадянами України (першого року навчання), які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу, організувати проведення комплексних практичних занять з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки за допомогою хмарного сервісу для проведення відеоконференцій (Google Meet та/або ZOOM). Ефективність роботи не зменшиться, а де в чому стане вищою.

Звичайно, є безліч технологій та сервісів, якими можна скористатися для проведення онлайн-занять і спільної роботи через Інтернет, однак після аналізу існуючих сервісів для проведення вебінарів, викладачі КВП КНЕУ вирішили використовувати Zoom і Google Meet.

Для планування занять заздалегідь, ми насамперед створюємо подію(заняття) в Google-календарі. У такому разі посилання на заняття, за якою студенти КВП КНЕУ можуть долучитися до відеозустрічі, створюється автоматично, а отже, всі, кого ми запросили на заняття, бачитимуть її. Якщо додати до події в календарі посилання на файли, з якими ми працюватимемо під час відеоконференції, то під час трансляції до всіх цих файлів можна буде легко доступитися, клацнувши у лівому нижньому кутку вебінарного екрану.

У вебінарі на Zoom одночасно можуть брати участь до 100 студентів, у відеозустрічах Google Meet – до 250 одночасно. Якщо у відеозустрічі на платформі Zoom беруть участь від 3 до 100 учасників, то треба орієнтуватися на тривалість трансляції до 40 хвилин. Відеозустрічі в Meet, в яких беруть участь до 250 осіб, можуть тривати до 24 годин.

У Zoom за 10 хвилин до завершення 40-хвилинного вебінару з’являється попередження про те, що через 10 хвилин трансляцію буде припинено. Це чудова нагода домовитися з студентами КВП КНЕУ про коротку перерву. Після перерви викладач розпочинає другу (третю, четверту, п’яту і т.д.) частину онлайн-заняття, натискаючи у своєму застосунку Zoom на ту саму кнопку Start, а студенти долучаються за тим самим покликанням.

І в Zoom і в Google Meet учасники, які долучилися до трансляції за посиланням, можуть демонструвати всім присутнім свої екрани.

У Zoom можна демонструвати всім учасникам вебінару і свій екран, і Whiteboard – інструмент, на якому разом можна писати, малювати, коментувати. В Google Meet є можливість поширити тільки свій екран, функціоналу, схожого на білу дошку, тут немає. Однак, хтось із учасників вебінару може створити Google-документ, швидко надіслати посилання для доступу в спільний чат і поширити свій екран. Студенти КВП КНЕУ можуть одночасно працювати в документі, бачити зміни, які з’являються, і з голосу дискутувати в ефірі.

І в Zoom і в Google Meet студенти КВП КНЕУ, які долучилися до трансляції за посиланням, можуть одночасно чути і бачити одні одних, а також говорити в ефірі.

Від 19 березня 2020 року для всіх учасників пакету G Suite for Education тільки організатор трансляції або той, із чийого Google-календаря було створено подію може вимкнути або вилучити учасників із відео. Це означає, що студенти не зможуть вимкнути одне одного або викладача.

Після завершення карантину студенти КВП КНЕУ зможуть виконати вправи зі стрільб та інших практичних завдань на базі військової частини, яка має відповідальну матеріальну базу.

Науково-педагогічні працівники кафедри військової підготовки прикладуть максимум зусиль щодо якісного навчання та виховання громадян України під час карантину.

Результат проведення комплексних практичних занять з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки – набуття вмінь та навичок з військової підготовки, виховання громадян – патріотів своєї Батьківщини, спадкоємців і продовжувачів національних традицій, захисників України.

Фото - та відео - матеріали проведення комплексних практичних занять з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки у 2019 році можливо переглянути на сторінці кафедри військової підготовки КНЕУ в Facebookза посиланням: https://www.facebook.com/kvp.kneu.7